O’ahu

O’ahu je sopečný ostrov na východnej strane súostrovia Havajské ostrovy. Leží tu hlavné mesto Honolulu a ostrov je najľudnatejší z celého súostrovia.

O’ahu je známy svojimi pokojnými vodami a nádhernými plážami s možnosťou surfingu, potápania, opaľovania a vodných športov, či atrakcií cez deň. Keď sa však na hlavnom Waikiki bulvári rozhoria pochodne, znamená to, že nočný život sa práve začal. Svetoznáma Waikiki Beach priamo nadväzuje na Diamond Head Crater, ktorý je chránenou oblasťou, vďaka svojej endemickej faune a flóre. Pod týmto sopečným kráterom máte možnosť celodenného šnorchlovania pri koralových útesoch a nádherného výhľadu na celé mesto. Neďaleko hlavného mesta nájdeme aj národný cintorín Punchbowl, ktorý sa nachádza vo vyhasnutom kráteri sopky.

Na ostrove sa nachádza aj svetoznámy prístav Pearl Harbour, kam sa podnikajú zájazdy, pripomínajúce turistom históriu tohto prístavu. Je jedným z najnavštevovanejších miest ostrova.

Nesmieme opomenúť ani ovocné plantáže Dole, kde sa pestuje káva, ananás, kakao, papája, mango a banány. Neďaleko odtiaľ sa nachádza Turtle Beach, zameraná na ochranu ohrozených morských druhov korytnačiek.

Svadba na Havajských ostrovoch

Svadba na  Lanikai Beach

Havajské ostrovy ponúkajú turistom množstvo krásnych pláži. Ak by ste mali navštíviť jedinú, zvoľte Lanikai Beach na východnom pobreží ostrova O’ahu. Nádherné východy i západy slnka na tejto pláži sú nezabudnuteľným zážitkom. Kryštálové more a dva ostrovčeky v pozadí patria k najfotografovanejším momentom z dovoleniek vôbec. Miesto vyzerá opustene, no nenechajte sa pomýliť. Pláž je obľúbená medzi turistami i domácimi. Blízko pláže sa nachádza hotel, reštaurácia, dokonca aj veľmi obľúbený svadobný salón. Veď kto by si nechcel povedať áno, na pláži z tituliek magazínov či katalógov cestovných kancelárii?