Dovolenka

Dovolenka na Havajských ostrovoch je zážitok na celý život. Toto unikátne miesto vás očarí od prvej sekundy.

Jedným z najobľúbenejších, je bezpochyby ostrov Oahu a to konkrétne pláž Waikiki, zakončená obrovským sopečným kráterom Diamond Head. Zatiaľ čo jednu jeho časť využíva vláda USA pre svoje satelity a antény a je pre verejnosť uzavretá, druhá časť tohto krátera je pre verejnosť obrovským lákadlom a obľúbeným miestom turistov, odkiaľ máte prekrásny výhľad na Waikiki a Tichý oceán.

Havajske ostrovy pláž Waikiki

Na O’ahu v prístave Pearl Harbor máte takisto možnosť spoznať históriu Druhej svetovej vojny a vojenského námorníctva Spojených štátov.

Úžasným lákadlom je aj Hanauma Bay. Aj keď táto malebná zátoka je neustále plná turistov, denne ju navštívi približne 3000 turistov, je jedna z najkrajších na Havajských ostrovoch. Nachádza sa tu takzvaná Toilet Bowl, prírodná vírivka kde voda s prílivom jemne klesá a stúpa. Avšak kvôli častým zraneniam návštevníkov musela byť uzavretá. Zátoka má krásny podmorský život, voda je kryštáľovo čistá, preto si nezabudnite zabaliť plutvy a potápačské okuliare. Zaujímavosťou Hanauma Bay sú utorky, kedy je pláž pre turistov uzavretá z dôvodu, aby sa ryby mohli aspoň jeden deň v týždni nerušene kŕmiť.

Dovolenka na Havajských ostrovoch

Ďalším lákavým miestom je Big Island, alebo Havaj, kde sa nachádza havajský národný park vulkánov, kde nájdeme najvyšší vrch Havajských ostrovov – vyhasnutá sopka Mauna Kea a rovnako aj najväčšia činná sopka sveta Mauna Loa.

Na ostrove Big Island môžete obdivovať čierne pláže tvorené čadičovým lávovým pieskom, na ktorom sa s veľkou obľubou slnia ohrozené druhy morských korytnačiek.

Priemerná teplota mora na Havajských ostrovoch:

Ostrov Maui ročne navštívia až 2 milióny dovolenkárov a to hlavne z USA a Kanady, narozdiel od O’ahu, kde je väčšina turistov z Japonska. Veľkým lákadlom ostrova je najmä Národný park Haleakala. Každé ráno desiatky turistov vystúpia na vrchol krátera Haleakala aby mohli pozorovať úchvatný východ slnka, rovnako ako ďalšie desiatky turistov, sledujúce večer čo večer ako slnko na tomto mieste zapadá.

Sopečný kráter Molokini v tvare polmesiaca patrí medzi najžiadanejšie miesta na potápanie a šnorchlovanie aké môžete na zemi nájsť. Polmesiac vyčnievajúci z vody medzi ostrovmi Kahoolawe a Maui chráni milovníkov potápania pred vlnami a silnými prúdmi. Molokini je domovom viac ako 250 druhov rýb, 38 rôznych korálov a približne 100 druhov rias. Mnohé z nich sú endemitické. Viditeľnosť pod vodou je takmer 50 metrov, pričom najlepšie podmienky na potápanie sú skoro ráno. Vzhľadom k mnohým lákadlám, ktoré kráter Molokini ponúka, musela havajská samospráva upraviť podmienky pre vstup a kotvenie.

Sopečný atol Molokini Havajské-ostrovy.sk

Unikátom Národného Parku Haleakala je aj Hosmer’s Grove, les plný cudzokrajných drevín z Himalájí, Japonska, Austrálie či severnej Ameriky.

Miest, ktoré sa na Havajských ostrovoch počas vašej dovolenky oplatí vidieť, je nespočetne veľa. Stačí sa len rozhodnúť, na ktorý ostrov sa vyberiete a vnímať neopakovateľné krásy plnými dúškami.